pro zdraví, vitamíny, zdraví
 

.: PERALGIN

Peralgin je bioinformační přípravek s obsahem olejů a extraktů z léčivých rostli a exotických hub. Díky unikátnímu složení posiluje a harmonizuje přirozenou imunitu a působí proti všem alergickým projevům. Uklidňuje astmatické záchvaty kašle, je účinný proti senné rýmě, svědění sliznic a zčervenání kůže. Napomáhá při odstraňování kožních alergických projevů jako je kopřivka či atopický ekzém. Peralgin je vhodné užívat jak preventivně, tak bezprostředně při vypuknutí alergické reakce.

Perila křovitá (Perilla frutescens) je poměrně nenáročná jednoletá rostlina, které se dobře daří na otevřených slunných místech. Patří do čeledi rostlin hluchavkovitých a je poněkud nenápadná, jelikož vypadá jako něco mezi kopřivou a mátou. V současné době se pěstují dva hlavní druhy rodu Perilla a to druh Perilla frutescens (perila křovitá) a Perilla crispa (perila kadeřavá). Oba druhy pocházejí z kopců a hor východní a jihovýchodní Asie, kde dorůstají až do výšky jednoho a půl metru, ale díky migraci obyvatel a své houževnatosti se rychle rozšířily i na vzdálenější kontinenty a staly se mimo jiné oblíbenou rostlinou zahrad, neboť se velmi hodí pro pěstování ve společnosti rajčat. Perila totiž odpuzuje nevítaný hmyz a naopak přitahuje motýli. I v našich zeměpisných šířkách se jí dobře daří, vysévá se na jaře, sklízí se po celý rok a na podzim se sbírají její semena, která se další rok opět vysévají.

Perila se používá díky své příjemně štiplavé chuti při přípravě pokrmů stejně jako například bazalka či koryandr. Má sladce citrónovou chuť a v moderní kuchyni začíná být opravdu velmi oblíbenou bylinkou. Kombinuje v sobě štiplavou chuť bazalky a jemně osvěžující chuť máty, není divu, že se v angličtině běžně nazývá čínskou bazalkou (Chinese basil) nebo také purpurovou mátou (Purple mint). Vůně rozemhnutých perilových listů připomíná tak trochu skořici, anýz a lékořici zároveň. Výborně se hodí především k masům a rybám a ačkoli se používá především kvůli své příjemné chuti, funguje velmi dobře také jako protijed v případě, že se v jídle vyskytují nějaké nežádoucí látky či organismy. V japonsku je ale vaření s perilou již dlouho běžnou záležitostí, listy a semena jsou dokonce součástí japonského národního jídla „shisho“, konzervovaná semena najdete dokonce v náplních některých japonských bonbonů a olej ze semen je díky svým silným antioxidačním vlastnostem vyhledávaným konzervačním prostředkem při výrobě tradiční sojové omáčky. Perila ale není jen vhodnou bylinkou do salátu, ale především jsou ceněny její léčivé účinky, které jsou východní medicíně známé již více než 3000 let. Povědomí o mimořádných možnostech využití perily v lékařství se začíná pomalu ale jistě rozšiřovat směrem na západ a v současné době můžeme říci, že léčebné účinky této tradiční čínské byliny byly i vědecky potvrzeny. V Číně si perily mimochodem považují natolik, že se její obrázek dostal dokonce i na poštovní známku…

Po staletí byla tato rostlina používána v orientální medicíně na tři základní zdravotní okruhy – plicní a dýchací problémy, nervové potíže a gynekologické záněty. Výtažek z perily (ideálně kombinace extraktu z listů spolu s olejem ze semen) je účinným prostředkem proti astmatu, kašli, plicním infekcím a prevence chřipky a nachlazení. Reguluje otevírání kožních pórů a působí proti přílišnému pocení, zmírňuje křeče, bolesti hlavy a má sedativní a tonizační účinky. Komplex těchto vlastností spolu s faktem, že se používá i jako prostředek při léčbě zánětů dělohy, činí z perily ideální rostlinu pro ženy, které se nacházejí v psychicky i fyzicky náročném období přechodu. Navíc si také dokáže poradit s pocity na zvracení u těhotných žen, s revmatismem i poruchami trávení a uplatňuje se dokonce i při léčbě některých typů rakoviny. Výtažky z perily mají na základě vědeckých analýz prokazatelné antibakteriální, antiseptické a především výrazné antioxidační účinky. Vědecké pokusy, ale odhalily také to, že perila má schopnost snižovat produkci histaminu a cytokinu TNF. Právě tyto dvě látky se spolu ostatními vyplavují při alergické reakci a jsou zodpovědné za všechny ty nepříjemné pocity svěděním počínaje a neschopností dýchat konče. Sami alergici mají s touto rostlinou velmi dobré zkušenosti a tvrdí, že při užívání perily pociťují opravdu velkou úlevu. Je potěšující, že podle statistických údajů působí výtažek z perily na 90% všech pacientů s alergickými projevy a 55% z nich udává, že po dvouměsíčním užívání u nich došlo k výraznému zlepšení. Oficiálně je extrakt z perily plošně doporučován pro léčbu alergií od roku 1990. Na závěr je dobré podtrhnout velkou výhodu extraktů z perily – na rozdíl od běžně užívaných antihistaminik a kortikoidů nemá žádné vedlejší účinky a nevzniká na ně v těle závislost.


Kdy pomáhá :

  • posiluje a harmonizuje přirozenou imunitu
  • působí proti alergickým projevům
  • uklidňuje záchvaty kašle
  • účinný proti senné rýmě, svědění sliznic a zčervenání kůže
  • působí i na migrenózní bolesti hlavy a návaly horka

Složení v 1 kapsli: sójový olej, želatina, Perilla frutescens - olej ze semen 90 mg, Perilla frutescens - extrakt z listů 90mg, Magnesium 68,35 mg, glycerin, Borago officinalis - olej ze semen 25 mg, Vitis vinifera - extrakt ze semen 25 mg, Cordyceps sinensis - extrakt 25 mg, Valeriana officinalis - extrakt 25 mg, voda, včelí vosk, lecitin

Dávkování : 1 kapsle 1 - 3 x denně

Balení : 120 kapslí

Upozornění : Doplněk stravy. Není určeno dětem do 3 let. Není určeno osobám přecitlivělým na včelí produkty.